Hakkımızda

Osmanlıca “Rahat ul-hulküm” yani boğaz rahatlatan kelimesinden türeyen lokum, yaklaşık 15. yüzyıldan beri Anadolu’da bilinmektedir. Lokumun Afyon’a gelmesi ise 17. yüzyılı bulmuştur. Bu lezzet ustalığı 500 yıldır ahilik müessesesiyle ustadan kalfaya, kalfadan çırağa ilk günkü doğal lezzeti korunarak günümüze kadar gelmiştir. Lezzetli ve sağlıklı ürünleri Lokum Atölyesi markası ile 2015 yılından bu yana sizlere ulaştırmaktayız.


Ecdadımızdan bugüne kadar süregelen ikram kavramı bizlere ait değerli bir özelliktir. Mağazamızın kapısından içeri giren herkes bizim için öncelikle misafirdir. Misafirlerimizi memnun etmek firmamızın temel taşıdır. Bu anlayış bize ecdadımızdan ve kültürümüzden miras kalan, yaşatmaya gayret ettiğimiz bir gelenektir. Mağazalarımızda ağırladığımız misafirlerimize ticari kaygı gözetmeksizin Türk kahvesi ve manda kaymaklı lokum ürünlerimizden ikram edilir. Lokum Atölyesi olarak sattığımız ürünlerin güvenliğini ve insan sağlığını her türlü maddi getirinin üzerinde tutmaktayız. Kültürümüzde olan, misafir, evine gelmiş gibi rahat ettirilir; karşılanır, ağırlanır ve uğurlanır; alışverişi 2. plandadır.


Bir tadanın asla unutamayacağı lezzetleri misafirlerimize sunmanın mutluluğunu hiçbir şeyle değişmeyiz. 

Büyümenin ve kalıcı olmanın tek yolunun ürünlerimizdeki doğal lezzeti korumak olduğunu biliyoruz. Dolayısı ile ulusal ve uluslararası güncel mevzuat, yönetmelik, standart, tebliğ ve/veya kanunlara, Kalite ve Gıda Güvenliği Standartlarına, Helal üretim koşullarına, sağlık kurallarına ve gelenekselliğe uygun ürün üretiyoruz. Sağlıklı ve hijyenik üretimimizi en ileri teknoloji ile harmanlayarak ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve Helal Yönetim Sistemi Sertifikaları ile belgelendirdik.

Lokumlarımızdaki çeşit sayısını arttırdık. Ülkemizin en değerli ürünlerini lokumlarımızla bir araya getirdik ve farklı lezzetlerdeki lokumları ürün çeşitlerimizin arasına ekledik.

Manda kaymaklı lokumlardan Antep fıstıklı, fındıklı lokumlara, cevizli lokumlardan, tel kadayıflı lokumlara, çifte kavrulmuştan, pudra şekerliye, meyve aromalıdan kakaoluya, naneliden, güllüye daha yüzlerce çeşit lokumlarımızla damağınıza layık lezzetleri sizin için üretiyoruz.

Ürün yelpazemizde, 250 çeşit lokumun yanında pişmaniye ve şekerleme grubu, kuru yemiş, kuru meyve, pestil, köme grubu, dondurma, dondurmalı irmik helvası ve Afyon kaymağı grubu, şerbetli tatlılar grubu, çikolata ve draje grubu, baklava grubu, Türk kahvesi grubu, unlu mamuller, baharat grubu ve sıcak ve soğuk içecek grubu bulunmaktadır.


Ürünlerimizde hiçbir şekilde glikoz şurubu, fruktoz, yapay tatlandırıcı, yapay boya ve raf ömrünü uzatabilecek koruyucu ve katkı maddeleri kesinlikle kullanılmamaktadır. Çünkü insana hizmet Hakka hizmettir.

% 100 pancar şekeriyle hazırladığımız lokumlarımızda, doğal aroma vericiler ve doğal renklendiriciler kullandık ve bir ilki gerçekleştirerek gerçek meyve özlerinden (havuç, elma, ayva, üzüm, incir, kayısı, balkabağı, hurma, keçiboynuzu, böğürtlen) lokumlar ürettik. Ve bir ilki daha gerçekleştirerek kristal toz şeker kullanmadan organik meyve özünden lokum ürettik.

Türkiye genelinde birçok merkezi noktadaki mağazalarımızdan ürünlerimizi almanız çok kolay. Yılların tecrübesi ve çağın getirdiği yeniliklerin takipçisi olarak bütün ürünlerimiz hem çok sağlıklı, hem ekonomik hem de yıllardır aynı lezzetle size ulaşır. 

Yaptığımız bütün çalışmalardaki hedefimiz sürdürülebilir üretim, istikrarlı bir yönetim anlayışıdır. Çevreye duyarlı üretimimiz, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın haklarına duyduğumuz saygı, bizim gelecek hedeflerimize ulaşmamızı sağlıyor. 

Misafirimiz olun. Yeni ve farklı lezzetleri bizimle keşfedin.

500 yıllık lezzeti yeni kuşaklara tattırmanın haklı gururunu yaşıyoruz.


VİZYONUMUZ

Tüketicilerimizi, müşterilerimizi ve çalışanlarımızı memnuniyetini en önde tutan ve mutlu eden Türkiye’de ve Dünya’da markasıyla güven veren bir Dünya markası haline gelmek.


MİSYONUMUZ

Kaliteli ve uygun fiyata Tüketicilere çok kolay ulaşabileceği Yurt içinde ve Dünya çapında güvenilir bir marka yaratmak.

Sürdürülebilir ve istikrarlı bir büyüme ile kazanmayı hedeflemek.

Tüm bunları hedeflerken sadece Tüketicilerimize değil aynı zamanda Çalışanlarımıza ve Çevreye saygılı davranmak ve korumak misyonlarımızın en başında yer almaktadır.


KURUMSAL DEĞERLERİMİZ

Sunduğu tüm hizmetlerde müşteri takdiri kazanmak

Güvenilir olmak

Günümüz koşullarının gerektirdiği ölçülerde hizmetlerini durmadan iyileştirmek

Çevreye duyarlı olmak

Müşterilerine ve tüm çalışanlarının haklarına saygılı olmaktır